Reklama Popup

Dziś jest

Schola Młodzieżowa

     Nasza schola powstała w 2008 r. Wyodrębniła się z młodzieżowego chóru parafialnego, który założył ks. Grzegorz Stankowski w 2004 r.

Nasz główny cel to chęć służenia Bogu i śpiewania na Jego chwałę. Chcemy modlić się śpiewem, ale też zależy nam na tym, aby nasz śpiew przybliżał ludzi do Boga. Dlatego cieszy nas, kiedy w nasz śpiew włączają się ludzie obecni na Eucharystii.

  

 Od wielu lat dbamy o oprawę muzyczną niedzielnej Mszy Świętej dla młodzieży o godzinie 17:00 Włączamy się też w przygotowanie śpiewów w czasie uroczystości i świąt. Przygotowwujemy oprawę Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych w każdy piątek Wielkiego Postu. Nasze próby odbywają się w piątki o godzinie 18:00 oraz w niedziele godzinę przed Eucharystią w świetlicy parafialnej.
 
 
 

Bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chcą do nas dołączyć. Można po prostu przyjść na próbę lub podejść do nas po Mszy św. Nie trzeba umieć dobrze śpiewać, na początek wystarczy chcieć! W skład zespołu wchodzi kilkanaście osób w różnym wieku. Z inicjatywy naszego opiekuna - ks. Dariusza Izbickiego organizowane są warsztaty, które wspomagają i pobudzają rozwój umiejętności muzycznych, ale przede wszystkim uczą, jak dobierać pieśni na liturgię.

   

dol