Reklama Popup

Dzi jest

Ks. Kazimierz W康o這wski

Ks. Proboszcz pochodzi z parafii pw. 安. Antoniego w Chlebiotkach. Urodzi si 21 lutego 1963 roku w miejscowo軼i Wysokie Mazowieckie. Do stanu kap豉雟kiego przygotowywa si w Wy窺zym Seminarium Duchownym w υm篡. 安i璚enia kap豉雟kie przyj掖 28 maja 1988 roku z r彗 ks. Bp Juliusza Paetza. Prac magistersk obroni na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z zakresu Teologii Biblijnej Starego Testamentu. Swoj pierwsz pos逝g duszpastersk – w latach 1988 – 1990 – sprawowa w parafii Kadzid這. Kolejna parafia, w której pracowa jako wikariusz, to Wysokie Mazowieckie (1990 – 1991). Nast瘼nie, od 1 wrze郾ia 1991 r., ks. biskup kieruje ks. Kazimierza do pracy duszpasterskiej w archidiecezji Modena we W這szech. Po powrocie do kraju, 1 grudnia 1991 roku rozpocz掖 pos逝g kap豉雟k w parafii Bo瞠go Cia豉 w υm篡. Tu pracuje w latach 1991 -1993. Wikariuszem by równie w nast瘼uj帷ych parafiach: Matki Bo瞠j Nieustaj帷ej Pomocy w Grajewie (1993 – 1995), 鈍. Micha豉 Archanio豉 (katedra) w υm篡 (1995 – 1997), 鈍. Anny w Kolnie (1997 – 2000). Ks. bp. Stanis豉w Stefanek, 24 sierpnia 2000 roku zleca ks. Kazimierzowi organizowanie nowej placówki duszpasterskiej w Wyszkowie. W zwi您ku z powy窺zym, 29 pa寮ziernika 2000 roku, zostaje mianowany rektorem Rektoratu pw. 安i皻ej Rodziny w Wyszkowie, a 1 grudnia 2001 roku – proboszczem tej parafii. Od kilku lat – od 17 grudnia 2004 roku – pe軟i funkcj wicedziekana dekanatu wyszkowskiego.

16 grudnia 2006 roku, ks. Bp Stanis豉w Stefanek mianuje Go kanonikiem Kapitu造 Katedralnej υm篡雟kiej.

dol