Reklama Popup

Dziś jest

Pielgrzymki

Pielgrzymka autokarowa – Sanktuaria Europy

AUSTRIA, WŁOCHY, FRANCJA

Dzień 1 – 19.04.2017 – środa:    wyjazd
Wyjazd z przed kościoła Świętej Rodziny w  Wyszkowie, godz. 21.00, nocny przejazd do MARIAZELL.

Dzień 2 – 20.04.2017 – czwartek:   MARIAZELL
Przyjazd do Mariazell ok. godz. 10.00. Zwiedzanie sanktuarium, Msza Święta. Austriackie Mariazell to jeden z najsłynniejszych ośrodków kultu maryjnego w Europie Środkowej. Sanktuarium położone jest w Alpach Wschodnich, u podnóża gór Styrii, gdzie króluje Matka Boża Narodów Słowiańskich — Mater Gentium Slavorum — zwana także Wielką Matką Łaskawą Austrii i Możną Panią Węgier. Przejazd na terytorium Włoch. Zakwaterowanie.  Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 – 21.04.2017 – piątek:  WERONA, SPAZZI, SIRMIONE nad jeziorem Garda

Śniadanie,przejazd do WERONY, spacer po mieście z przewodnikiem, następnie przejazd do  miejscowości SPIAZZI koło Werony Wizyta w malowniczo  położonym Sanktuarium Madonna della  Corona – Sanktuarium znajduje się po wschodniej stronie Monte Baldo – jak orle gniazdo w ścianie skalnej  nad doliną Adygi, w 1988 r. odwiedził  ją papież Jan Paweł II. Msza święta. Przejazd do urokliwej miejscowości SIRMIONE nad Jeziorem Garda – spacer. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 – 22.04.2017 – sobota:    LA SALETTE

Śniadanie.  Wykwaterowanie i przejazd w kierunku Francji. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do LA SALETTE  Wizyta w Sanktuarium Płaczącej Madonny położonym we francuskich Alpach w wyjątkowo pięknej okolicy sprzyjającej modlitwie i przeżyciom duchowym. Tu Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19 września 1846 r, film przedstawiający historię objawień. Msza święta. Po obiadokolacji udział w nabożeństwie wieczornym i procesji. Nocleg w domu pielgrzyma.

Dzień 5 – 23.04.2017 – niedziela:    LOURDES       

Śniadanie. Msza Święta w Sanktuarium La Salette. Wykwaterowanie i przejazd do LOURDES.Obiadokolacja, po której udział w procesji ze świecami.Nocleg

Dzień 6 – 24.04.2017 – poniedziałek:     LOURDES

Śniadanie, wspólne wyjście na Mszę Świętą w kaplicy Sanktuarium. Po mszy nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień z napisem „Jestem Niepokalane Poczęcie” tzw. Massabielskiej oraz poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą: młyn Boly (miejsce urodzenia i pierwszych lat życia rodziny Soubirous, La Cachot – dawne więzienie, w którym mieszkała wraz z rodziną w czasie objawień, kościół parafialny św. Piotra, gdzie ochrzczono Bernadettę (obecny Kościół Najświętszego Serca Jezusowego). Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację. Następnie udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami (20.30 – wspólne wyjście z hotelu). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 7 – 25.04.2017 – wtorek:    ARS SUR FORMANS

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do ARS SUR FORMANS . Nawiedzenie grobu Świętego Jana Vianney – patrona księży i proboszczów. Msza święta w Sanktuarium. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8 – 26.04.2017 – Środa   MEDIOLAN

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do MEDIOLANU. Zwiedzanie historycznego centrum. Wizyta w Sanktuarium Św. Joanny Beretty Molla – Msza święta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9 – 27.04.2017 –  czwartek: 

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do Polski .Przyjazd na miejsce w godzinach porannych 28.04.2017r.

ILOŚĆ DNI / ILOŚĆ NOCLEGÓW
Cena za osobę 9 / 7 HB
2 350 zł

 
Cena zawiera:transport komfortowym autokarem , 7 noclegów hotelach *** pokoje 2,3 osobowe z łazienkami i w domu pielgrzyma – pokoje wieloosobowe, wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, usługę pilota, ubezpieczenie NNW, KL, podatek VAT,

Cena nie zawiera:biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodników lokalnych – razem 60 EUR + zestawów słuchawkowych Tour Guide System – 10 EUR od osoby, napoi do obiadokolacji, wydatków własnych uczestników, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, 10zł. od osoby Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

 

 

 

 

WYCIECZKA DO USA

 

Na wiosnę planowana jest wycieczka z Wyszkowa do USA : WSCHODNIE I ZACHODNE WYBRZEŻE. W programie wycieczki m.in.:  NOWY JORK, FILADELFIA, DOYLESTOWN -„AMERYKAŃSKA CZĘSTOCHOWA”, WASZYNGTON, WODOSPADY NIAGARA, BUFFALO, LOS ANGELES, HOLLYWOOD, DOWNTOWN LAS VEGAS, WIELKI KANION KOLORADO, DOLINA ŚMIERCI, PARK NARODOWY YOSEMITE, SAN FRANCISCO. 

 

 

 

NOWY JORK, FILADELFIA, DOYLESTOWN, WASZYNGTON, WODOSPADY NIAGARA, BUFFALO, LOS ANGELES, HOLLYWOOD,  DOWNTOWN LAS VEGAS, WIELKI KANION KOLORADO, DOLINA ŚMIERCI, PARK NARODOWY YOSEMITE, SAN FRANCISCO

WYJĄTKOWY PROGRAM - ZWIEDZAMY WSCHODNIE I ZACHODNIE WYBRZEŻE USA - PRZELOT WEWNĘTRZNY W USA. ZOBACZYMY WIECEJ NIŻ INNI.

Dzień 1.  10.09.2016  WARSZAWA – NOWY JORK    
      
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie 3 godziny przed odlotem. Wylot do Nowego Jorku 15:45. Przyjazd do NOWEGO JORKU, spotkanie się z przewodnikiem na lotnisku w hali przylotów, przejazd do hotelu i zakwaterowanie na 2 noclegi.

Dzień 2.  11.09.2016  NOWY JORK
Śniadanie. Zapraszamy na zwiedzanie największego i najsłynniejszego miasta miasta Ameryki - Nowy York! Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od Mszy św. w najsłynniejszym kościele katolickim Ameryki – Katedra św. Patryka. Następnie czekają na Państwa spacery po Piątej Alei i Rockafeller Center, Opera Metropolitan, Broadway i Times Square, Biblioteka Nowojorska, Dworzec Grand Central, Siedziba ONZ, oraz spacery w Parku Centralnym. Rejs statkiem na Statuę Wolności (w cenie). Fakultatywnie, wjazd windą na słynny taras obserwacyjny na 86-m pietrze legendarnego wieżowca Empire State Building. Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 3.  12.09.2016  FILADELFIA – DOYLESTOWN „AMERYKAŃSKA CZĘSTOCHOWA”
Po śniadaniu wyruszamy do kołyski amerykańskiej demokracji i wolności, jednej z pierwszych stolic młodych Stanów – Filadelfii, gdzie udamy się na pieszą wycieczkę po starym kolonialnym mieście podczas której, odwiedzimy najstarszą wciąż zamieszkałą uliczkę Ameryki, kościół Christ Church, Dom Tadeusza Kościuszki i zwiedzimy Salę Niepodległości, gdzie została uchwalona Deklaracja Niepodległości. Następnie w programie centrum, piękny ratusz, Downtown z wieżowcami i Aleje Benjamina Franklina – amerykańskie Champs D’Elysee. Dzisiaj czeka na Państwa wizyta oraz Msza św. w Amerykańskiej Częstochowie – sanktuarium narodowe oraz duchowe serce Polonii Amerykańskiej – sanktuarium posiada replikę obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz serce premiera Polski Ignacego Jana Paderewskiego Wieczorem przejazd do Nowego Jorku gdzie będą następne 2 noclegi. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4.  13.09.2016  WASZYNKTON
Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w największym kościele katolickim Stanów Zjednoczonych – Sanktuarium Narodowe Bazylika Niepokalanego Poczęcia a następnie przejedziemy na zwiedznie stolicy Stanów Zjednoczonych – Waszyngtonu , w programie m. in. wizyta pod Kapitolem gdzie powstaje Amerykańskie prawo oraz spacery pod Białym Domem, gdzie mieszka prezydent. Zwiedzimy najsłynniejsze pomniki narodowe: Pomnik Lincolna, Pomnik Weteranów Wojny Wietnamskiej, Pomnik Weteranów Wojny Koreański oraz Pomnik Jeffersona pięknie położony nad zatoką. Staniemy również pod najwyższym obeliskiem na świecie - Pomnikiem Waszyngtona. Czeka na Państwa również wizyta w najbardziej odwiedzanym muzeum świata – Narodowe Muzeum Lotnictwa i Kosmosu. Nocleg w stanie Pensylwania. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5.  14.09.2016  WODOSPADY NIAGARA
Śniadanie. Czeka na Państwa piękna podróż przez malownicza prowincję stanów Pensylwania i Nowy Jork do wodospadów Niagara – najsłynniejsze wodospady na świecie, jedno z siedmiu cudów świata, zapierająca dech w piersi swoją potęgą i pięknem.  Będziemy podziwiać wodospady Niagara z amerykańskiej krawędzi w najstarszym parku stanowym Ameryki, a następnie ze statku którym popłyniemy pod sam wodospad. A wieczorem czekają na nas piękne iluminacje wodospadów Niagara! Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6.  15.09.2016  BUFFALO - LOS ANGELES (PRZELOT WEWNĘTRZNY) - HOLLYWOOD
Po śniadaniu odwiedzimy piękne sanktuarium narodowe Matki Boskiej Fatimskiej. Następnie, przejazd na lotnisko i przelot do światowej stolicy kina - Los Angeles, gdzie, po przylocie, zapraszamy na wycieczkę po “Mieście Aniołów”: m. in. Hollywood - Aleja Gwiazd, legendarny Teatr Chiński z odciskami stóp i dłoń gwiazd filmowych oraz Teatr Kodaka gdzie wręczają Oskary, Bulwar Zachodzącego Słońca, Beverly Hills i Rodeo Drive, gdzie gwiazdy robią zakupy, i oczywiście słynne miasta nad oceanem Santa Monica i Venice Beach. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7.  16.09.2016  DOWNTOWN - LAS VEGAS
Śniadanie. Rozpoczniemy dzień od wizyty w pięknej nowoczesnej Katedrze Matki Boskiej Królowej Aniołów. Następnie, zwiedzanie Downtown, Stare Miasto, i udamy się w drogę przez malowniczą kalifornijską pustynię do światowej stolicy hazardu i rozrywki Las Vegas. Po zakwaterowaniu w hotelu zapraszamy na spacery wzdłuż słynnego bulwaru kasyn Las Vegas Strip, po najsłynniejszych kasynach na świecie, gdzie każdy czuje się jak milioner. Nasz przewodnik zabierze Państwa na spacer kanałami Wenecji oraz uliczkami Rzymu wraz z fontanną de Trevi, zapierające dech tańczące fontanny, największe na świecie trzypiętrowe żyrandol kryształowe, największą na świecie fontannę czekoladową oraz największą szklaną rzeźbę! Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8.  17.09.2016  WIELKI KANION KOLORADO
Po śniadaniu zapraszamy Państwa na wycieczkę do słynnej Arizony gdzie zwiedzimy jeden z największych na świecie cudów natury Wielki Kanion Kolorado w miejscu gdzie stoi legendarny szklany most zawieszony 1,450 metrów nad krawędzią kanionu – pójdziemy tym mostem na spacer! Również czeka na Państwa pobyt nad legendarną Zaporą Hoovera. Odwiedzimy prawdziwy rezerwat Indianski Hualapai i zrekonstruowaną wioskę Indianską aby Państwo zobaczyli jak mieszkali Indianie tysiące lat temu. Fakultatywnie lot helikopterem nad Wielkim Kanionem. Również czeka na Państwa pobyt nad legendarną Zaporą Hoovera, położonej na granicy Nevady z Arizoną, wśród pięknych grzbietów Czarnych Gór. Jest to jedno z siedmiu cudów świata techniki. W chwili ukończenia w 1936 r. była zarówno największą na świecie elektrownią wodną, jak i największą na świecie konstrukcją betonową. Wieczorem zapraszamy na nocne zwiedzanie Downtown Las Vegas pod słynna kopułą. Fakultatywnie, jedno z najsłynniejszych show lub występów w Las Vegas. Wieczór pełen niezapomnianej zabawy! Msza św. - w polskiej parafii Matki Boskiej Królowej Las Vegas.

Dzień 9.  18.09.2016  DOLINA ŚMIERCI
Śniadanie. Przejazd przez malownicze górskie tereny Newady i Kalifornii. Zwiedzanie parku narodowego Doliny Śmierci – kraina pełna skrajności, najniższe, najsuchsze i najgorętsze miejsce w Ameryce Północnej, gdzie temperatury w lecie osiągają 57 C, a piasek rozgrzany jest niemal do 100 C. Staniemy na najniżej położonym punkcie znajdującym się na wysokości 86 m poniżej poziomu morza - najniżej położona depresja na zachodniej półkuli! Zobaczymy malownicze wydmy piaszczyste podobne do Sahary, szerokie widoki Doliny Śmierci o długości 225 km, zadziwiające złote kaniony oraz bajeczne góry, które mienia się kolorami od czerwieni, złota do zieleni i czerni. Wieczorem już będziemy w Las Vegas. Przejazd wzdłuż malowniczych gór Sierra Newada, i jeśli będzie widoczność, zobaczymy najwyższy szczyt USA poza Alaską – Góra Whitney, która ma 4,421 metrów.

Dzień 10.  19.09.2016  PARK NARODOWY YOSEMITE
Śniadanie. Dzisiaj udamy się do Gór Sierra Nevada gdzie czeka na Państwa zwiedzanie Parku Narodowego Yosemite, jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, w programie m. in. zapierająca dech Dolina Yosemite, znajdująca się na liście UNESCO, największy wodospad w Ameryce o oszałamiającej wysokości 740 metrów!

Dzień 11.  20.09.2016  SAN FRANCISCO
Śniadanie. Przejazd do San Francisco, gdzie czeka na Państwa wycieczka po najbardziej lubianym mieście Ameryki – San Francisco nazywanym „Miastem nad Zatoką,” gdzie rzędy eleganckich domów, sławna kolejka szynowo-linowa, skupiska etnicznych dzielnic i kolorowe nadbrzeże tworzą unikalną atmosferę. W programie m. in. słynny most Golden Gate Bridge, Chinatown, Fisherman’s Wharf, “najbardziej kręta uliczka na świecie” i Golden Gate Park. Po południu czas wolny w San Francisco na spacery po mieście i ewentualne zakupy w najsłynniejszej dzielnicy Union Square. Dla chętnych fakultatywne rejs statkiem po zatoce San Francisco, pod mostem Golden Gate i wokół słynnego wiezienia wyspy Alcatraz. Czeka również na Państwa wizyta w starej hiszpańskiej 18-wiecznej Misji Dolores – najstarszy budynek w San Francisco. Nocleg w San Francisco.

Dzień 12.  21.09.2016   SAN FRANCISKO – WYLOT DO POLSKI
Śniadanie. Czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Dzień 13.  22.09.2016 WARSZAWA
Przylot do Warszawy. Zakończenie.

Koszt 6500 zł + 1500 USD. 

Cena zawiera
• bilet lotniczy na trasie Warszawa – Nowy Jork i San Francisco – Warszawa ( z przesiadkami )
• bilet lotniczy na trasie Buffalo – Los Angeles ( przelot wewnątrz USA )
• 11 noclegów : zakwaterowanie w hotelach typu Holiday Inn, Radisson, Days Inn, Super 8, Circus Circus (Las Vegas), lub podobnych, w pokojach dwuosobowych (DBL)
• 10 śniadania kontynentalnych i gorących w hotelach
• przejazdy i transfery wg. programu luksusowym klimatyzowanym autokarem z WC i wideo 
• codzienna opieka polskojęzycznego lokalnego przewodnika/pilota (rezydenta USA) wg. programu  
• wszystkie opłaty drogowe i mostowe na trasie wg. programu 
• podatki i opłaty lokalne do wyżej wymienionych świadczeń
• ubezpieczenie KL, NNW w SIGNAL IDUNA 
• podatek VAT

 

Uwagi

Cena nie obejmuje:
• 1 śniadania bufetowego w hotelu kasynie w Las Vegas w wysokości 25 USD 
• kosztu pakietu 10 kolacji Deluxe ( Kolacje są 3-daniowe, serwowane lub w formie szwedzkiego stołu. W pakiecie jest deser, napoje bezalkoholowe (dolewki kawy i herbaty są nielimitowane), minimalne napiwki oraz podatki (razem ok. 30%). W restauracjach etnicznych może nie być kawy lub zwykłej herbaty, np. restauracja chińska oferuje tylko zieloną herbatę ) w wysokości 275 USD 
• zestawu słuchawkowego Tour Guide System w wysokości 10 USD
• biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji wg. programu (160 USD/ os.) 
• atrakcji/ wycieczek fakultatywnych (koszt jest podany w tabelce poniżej) 
•  dopłaty do pokoju jednoosobowego (SGL) – 600 USD
• usług dodatkowych w hotelach (np. płatności za telefon, minibar, płatne kanały telewizyjne, restauracja, room service, itp.)
•  zwyczajowe napiwki dla kierowcy i przewodnika (65 USD/ os.) 
•  kosztu wiz do USA Koszt rozpatrzenia aplikacji wizowej wynosi 160 USD – płatne na konto ambasady USA.


UWAGI:
1. ORBIT TRAVEL nie gwarantuje położenia hoteli w centrach miast lub na plaży, chyba że jest to wyraźnie wskazane w świadczeniach. Hotele mogą znajdować się w sąsiadujących miastach lub obszarach metropolitarnych. Cena jest na bazie zakwaterowania w pokojach dwuosobowych, po 2 osoby w pokoju. Standardowo pokoje w USA mają po 2 łózka małżeńskich (rozmiar Queen) i kwaterują do 4 osób. Dopłata za pokój jednoosobowego podana wyżej musi być przepłacona razem z kosztem pakietu.
2. Śniadania są kontynentalne lub gorące, tylko w hotelach w których jest zapewnione w cenie pokoju, w godzinach określonych przez hotel. 
3. Lokalny przewodnik to przewodnik na stałe mieszkający w Stanach Zjednoczonych. 
4. Niektóre hotele w USA mogą żądać od klienta kartę kredytową na każdy pokój jako gwarancję na usługi dodatkowe/ opłaty ewentualne nawet że koszt pokoju z podatkami już jest zapłacony. Jeśli klient nie życzy dawać swojej karty kredytowej hotel może pobrać kaucję gotówką która jest zwracana przy wykwaterowaniu z hotelu. 
5. Wpłaty należy dokonać razem z pakietami przed wylotem do USA (za kolację, bilety wstępu, Tour Guide System, przewodnika i kierowcę.
6. Cena wycieczki może ulec zmianie. Kalkulacja jest dokonana na dzień 02 maja 2016 przy grupie 20 osobowej i przy cenie 1 USD – 3,95 PLN . Potwierdzenie ceny wycieczki nastąpi na 30 dni przed wylotem.
7. Przy zgłoszeniu wpłata I raty w wysokości 2000 PLN do końca maja 2016.. Do końca czerwca 2016 wpłata II raty w wysokości 4200 PLN. Na 60 dni przed wylotem wpłata III raty w wysokości 1500 USD, płatna w USD na konto dolarowe BP Orbit Travel lub w PLN na konto BP Orbit Travel wg kursu sprzedaży USD banku PBS Wyszków. Kwoty dewizowe z rubryki „Cena nie obejmuje” Klient wpłaca gotówką w USD na 30 dni przed wylotem..
8. Program ramowy może ulec zmianie. Przewodnik grupy nie oprowadza w obiektach.
9. Wiza
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie. O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
- W przypadku osób, podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska, klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących. Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2
.
ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/
. Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w ew. porcie przesiadkowym i w USA).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Obywatele polscy muszą mieć wizę wydaną przez konsula Stanów Zjednoczonych; nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy. Posiadanie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych; ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej. 
Przepisy amerykańskie zezwalają na przewożenie przez granicę do 10 000 USD (lub równowartość tej sumy) bez obowiązku jej zgłoszenia. Jeżeli kwota przewożona przekracza tę sumę, należy zgłosić ją w deklaracji celnej oraz urzędnikowi celnemu.
Przy wjeździe należy wypełnić także deklarację rolną dot. ewentualnego posiadania żywności, roślin, nasion i innych produktów pochodzenia zwierzęco-roślinnego – wwożenie tych produktów jest surowo zakazane.
Popularne zakupy to elektronika, zegarki, walizki, sprzęt sportowy i markowa odzież. Do cen pokazanych na wystawie, czy załączonych do towarów dopiero w kasie dodawany jest podatek stanowy i federalny. Wynosi on od 3 do 19%, zależnie od stanu.

FAKULTATYWNE BILETY WSTĘPU

Atrakcje/ wycieczki fakultatywne                                              Cena od osoby, w USD
Empire State Building                                                                                35,-      
Rejs statkiem w San Francisco                                                               35,-       
Lot helikopterem nad Wielkim Kanionem                                             200,-       
Lot helikopterem nad nocnym Las Vegas                                             100,-

 

 

dol